Náš tip

Proměňte svá alba ve fotoknihu!
Ideální jako dárek nebo jen tak na památku.
Levně, rychle, jednoduše.

Besedy se záchranářem Jaroslavem Procházkou se mohly zúčastnit ve čtvrtek 7. března děti ze Školní družiny Základní školy na královéhradeckém Pouchově. V rámci besedy nechyběly ukázky první pomoci, simulace některých zásahů při krizových situacích, připomenutí si důležitých telefonních čísel na policii, záchranku, hasiče, horskou službu a prohlídka zařízení sanitního vozu spojená s vyzkoušením pojízdného křesla a nosítek. To vše za hezkého počasí a hojné účasti zvídavých dětí.
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
centra
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
Procházku po noční obloze, let pomyslnou raketou po nebeských planetách a tělesech, informace ze světa kosmonautiky a pohádku s astronomickou tematikou absolvovaly v pátek 25. ledna děti ze Školní družiny Základní školy na královéhradeckém Pouchově. A nemusely přitom se svými vychovatelkami chodit nikam daleko. Vše pozorovaly usazeny pěkně v teple v polohovacích křeslech planetária na Novém Hradci Králové, kam je ze školy přepravil Dopravní podnik Města Hradce Králové. Věnovali se jim tu astronomové Karel Zubatý a Martin Cholasta. Z programu si odnesly řadu zajímavých zážitků, o nichž pak následně debatovaly.
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
Dne 7.12. jsme s ŠD vyrazili na výlet s vánoční tématikou na zámek do Ratibořic. I přes nepřízeň počasí se nám to moc líbilo.
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
Dne 28. 11. 2018 k nám do školy zavítalo divadlo Smajlík. Přivítali jsme břichomluvce, finalistu Česko Slovensko má talent, pana Zdeňka Polacha. Děti přivítal nejen sám Matýsek, ale i jeho kamarádi. Představení se nám moc líbilo a již teď se těšíme na další vystoupení.
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
Vyráběli je pod vedením lektorky Ireny Záruboré z Podorlického skanzenu v Krňovicích
Andílka pro štěstí z vlny si měli možnost zhotovit v pondělí 19. a v úterý 20. listopadu žáci všech oddělení Školní družiny ZŠ Pouchov. Přibližně měsíc před nadílkou Ježíška se jim tu při jejich tvoření věnovala vlídná Irena Zárubová z Podorlického skanzenu v Krňovicích poblíž Třebechovic pod Orebem za pomoci vychovatelek jednotlivých oddělení. Nemuseli tak jezdit za předvánoční náladou autobusem nikam daleko. Našli ji doslova za humny.
Na závěr tvoření si povídali s Irenou Zárubovou ještě o životě v Podorlickém skanzenu. Co všechno v jeho areálu, pokud se sem v doprovodu rodičů vypraví, uvidí. A hlavně o tom, jaká domácí zvířata jsou ve skanzenu chována k užitku pro to, aby dávala vlnu, z níž andílky vytvořili.
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
"Když prší, kvetou paraplíčka" je název básničky Jiřího Žáčka, který jsme si vypůjčili, jako motto naší malé družinkové módní přehlídky.
Akce se uskutečnila se v pátek 16.11.2018
- škola barevně rozkvetla paraplíčky, některá ladila s podzimním dětským oblečením, jiná se stala módním doplňkem sličných slečen a dam naší školy.
No, posuďte sami, co nyní "frčí". Zda modrá, je stále dobrá, nebo je právě "in" kostka ?
Tak jako tak, toto odpoledne jsme se báječně bavili a ti nejúspěšnější manekýnky a manekýni si domů odnesli paraplíčkové odměny.
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
Pohádkové postavy v životní i nadživotní velikosti známé z večerníků zdobí od úterý 13. listopadu třídu školní družiny 1. B. Základní školy Pouchov. Svojí instalací oživily zdejší prostory. Děti, které s nimi budou místnost sdílet, je přivítaly jak se patří. Makovou panenku, vílu Amálku, Rákosníčka, hned ve dvou podobách, a Krtečka vytvořila s žáky druhého stupně školy při hodině výtvarné výchovy paní účitelka Pavla Janků. Instalované postavy budou součástí projektu školní družiny 1. B s názvem "Život s pohádkou". Nejednalo se o první vlaštovku v podobě rodičů dětí, které do této družinky chodí. Paní Vrběcká již s dětmi vytvořila na začátku měsíce listopadu pověstné strašidlo z obří dýně a v době adventu slíbila napéct a zdobit s dětmi medové perníčky. Další maminka, paní Soukupová, zase dětem přinesla do družiny dětské časopisy, v nichž mohou luštit, vystřihovat z nich, nebo vybarvovat obrázky a papíry na malování. Rodičům tímto děkujeme za jejich ochotu a vstřícnost. (ež)
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
Třída školní družiny 1. B při "dýňovém tvoření" (26. 10.)
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
Třída školní družiny 1. B při družinové Drakiádě na školním hřišti.
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis

Nebyla nalezena žádná alba.

Aktivní od

15. října 2018

Pohlaví

neuvedeno

Datum narození

neuvedeno

Webová adresa

neuvedeno

Má oblíbená alba na Rajčeti

reklama