reklama
3 fotky, 14.1.2010, 2 zobrazení, přidat komentář
Pohádkové postavy v životní i nadživotní velikosti známé z večerníků zdobí od úterý 13. listopadu třídu školní družiny 1. B. Základní školy Pouchov. Svojí instalací oživily zdejší prostory. Děti, které s nimi budou místnost sdílet, je přivítaly jak se patří. Makovou panenku, vílu Amálku, Rákosníčka, hned ve dvou podobách, a Krtečka vytvořila s žáky druhého stupně školy při hodině výtvarné výchovy paní účitelka Pavla Janků. Instalované postavy budou součástí projektu školní družiny 1. B s názvem "Život s pohádkou". Nejednalo se o první vlaštovku v podobě rodičů dětí, které do této družinky chodí. Paní Vrběcká již s dětmi vytvořila na začátku měsíce listopadu pověstné strašidlo z obří dýně a v době adventu slíbila napéct a zdobit s dětmi medové perníčky. Další maminka, paní Soukupová, zase dětem přinesla do družiny dětské časopisy, v nichž mohou luštit, vystřihovat z nich, nebo vybarvovat obrázky a papíry na malování. Rodičům tímto děkujeme za jejich ochotu a vstřícnost. (ež)
17 fotek, minulý pátek, 12 zobrazení, přidat komentář
4 fotky, 10.1.2010, 8 zobrazení, přidat komentář
Třída školní družiny 1. B při "dýňovém tvoření" (26. 10.)
6 fotek, 9.1.2010, 8 zobrazení, přidat komentář
Třída školní družiny 1. B při družinové Drakiádě na školním hřišti.
16 fotek, minulé úterý, 12 zobrazení, přidat komentář
13 fotek, minulé úterý, 6 zobrazení, přidat komentář
Dne 1.11.se konal ve 3.odd.ŠD Halloween. Proběhly soutěže ochutnávky halloweenských dobrot. Malovalo se na obličej a tančilo se. Akce se vydařila.
21 fotek, minulé úterý, 9 zobrazení, přidat komentář
Dne 22.10. 2018 nás navštívil věhlasný kouzelník Reno a bylo na co koukat. Představení opět, již po několikáté v řadě, nezklamalo.
16 fotek, minulé úterý, 5 zobrazení, přidat komentář
Ve středu 17 10 . Za krásného počasí se konala ve ŠD bramboriáda. Různé soutěže a báječné dobroty z brambor nám vyplnily celé odpoledne . Tento den, jsme zakončili vyhlášením titulu "Miss Brambora" a nejlepší dobroty z brambor. Nejvíce a zároveň nechutnějším se stal bramborový makovec jehož recept si můžete vyzkoušet.
26 fotek, leden 2010 až říjen 2018, 37 zobrazení, přidat komentář
ŠKOLNÍ DRUŽINA SE ROZLOUČILA S LÉTEM PLAVBOU LODÍ ARNOŠT Z PARDUBIC A VODÁCKÝM AHOOJ!

Letošní školní rok zahájily děti ze Školní družiny Základní školy Pouchov plavbou po řece Labi lodí Arnošt z Pardubic v námořnických, ale také pirátských úborech. Na cestu se vydaly společně s doprovodem svých pedagogů v pátek 21. září. Vzhledem k tomu, že o následujícím víkendu přešlo léto v nádherném slunečném počasí v podzim, byl výlet mimo jiné pojat také jako „rozloučení s létem.“

Účastníci nevšedního výletu školní družiny vyjeli přibližně hodinu po poledni v doprovodu svých vychovatelek a asistentek pedagoga od Základní školy Pouchov do Pardubic. V přístavišti na ně čekala zmíněná výletní loď Arnošt z Pardubic. Nalodili se a následně se vydali vstříc svému dobrodružství. V rámci plavby propluli plavební komorou, minuli soutok řek Labe s Chrudimkou, aby dopluli k romantickému výhledu na hrad Kunětická hora a zpět. Máváním a hlasitým zdravením o sobě dávali vědět pěším po obou březích řeky, kteří tu byli na jen tak procházce, sportovali nebo venčili svého psa. Při zpáteční cestě byli svědky výcviku místní jednotky dobrovolných hasičů.

Plavba byla obohacena o program v podobě staročeských řemesel. Děti si samy pod dohledem razily na památku minci Arnošt a vyrobily si malý šperk z perel. Následně obdržel každý účastník výletu svůj lodní list, který mu jeho podepsal pořadatel husím brkem namočeným v inkoustu. Po celou dobu konání programu se o účastníky starala lodní posádka v čele s kapitánem lodi. Děti si při plavbě zavdaly také svačinkou a pitím, které jim pro tuto příležitost připravily do cestovních batůžků maminky. S lodní posádkou a s letním ročním obdobím se v závěru plavby rozloučily hlasitým vodáckým AHOJ! (ež)

Spokojenost dětí dokumentují přiložené fotografie..

Komentáře

přidat komentář

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.